De manier waarop Jelle Vanhove in Wijer Limburgs nieuwelingenkampioen werd, is zelden gezien: 40km met drie voorop, de twee medevluchters willen afschudden, ze moeten laten terugkeren om dan toch nog te winnen in de spurt.
Jason Claesen werd zevende een kampioen bij de eerstejaars.
Sterk Jelle dus! En dat verwacht je van een klasbak. Dat is de knaap uit Vliermaalroot ongetwijfeld. Insiders weten dat, maar de buitenwereld heeft het nog niet echt gezien. Nu dus wel.
Op 40km van het einde sloegen Vanhove, Mannaerts en Bonnet een kloof. Die bouwden ze al snel uit tot één minuut en toen bleek het meer dan waarschijnlijk dat het tussen die drie zou gaan.
Afgaande op de resultaten van dit seizoen kon Rune Mannaerts met zijn tweede plaats in de topcompetitiewedstrijd in Rochefort de beste papieren voorleggen. Vanhove leek dan weer over iets snellere spiervezels te beschikken. “Dan denk ik niet”, meende opa Roger, gepokt en gemazeld in de koers. Destijds zelf als coureur, nadien als vader van Raf en David, in de jeugdreeksen allebei elk seizoen goed voor meer dan tien overwinningen. Ondanks dat winnen toen bij ten huize Vanhove een tweede natuur bleek, is de familie Vanhove, met opa op kop nu gereserveerd en vooral met de voeten op de grond. “Ik geef Mannaerts meer kans” zei opa vastberaden.
Valse bescheidenheid zo bleek nadien, of was opa echt niet op de hoogte over welke superbenen kleinzoon Jelle in Wijer beschikte.
“Over mijn spurt was ik niet zeker”, aldus Jelle na afloop. “Daarom durfde ik ook niet echt met Rune naar de meet gaan en probeerde ik voor het ingaan van de laatste vijf kilometer alleen weg te rijden. Ik sloeg een kloof doch op anderhalve kilometer van de finish kwam Rune opnieuw aansluiten. Uiteindelijk kon ik hem ook in de spurt nog de baas.”
Was papa Raf destijds kattenrap in de sprint, dan zou het misschien wel eens kunnen dat Jelle vanaf nu die benen ook heeft gevonden en wie weet komt er snel een volgende zege. Dat zal dan in een kampioenentrui zijn.
Bij de eerstejaars nieuwelingen spurtte Jason Claesen uit Bilzen zich naar plaats zeven, wat hem de titel van beste eerstejaars nieuweling opleverde.








