Vanden Wijngaert treurt niet lang om Sterverlies

Lang heeft Matteo Vanden Wijngaert niet getreurd voor zijn nipte verlies in de Ster van Zuid-Limburg. In de topwedstrijd in Mouscron toonde hij dat hij wel degelijk dat de beteren van België mag beschouwd worden.

Voor de tweede editie zorgde de Grote Prijs OG Cycles voor een volle bezetting met een prachtig peloton van 144 junioren. De eerste helft van de wedstrijd werd gekleurd door een ontsnapping van een trio bestaande uit de Luxemburger Lang en de Vlamingen Bosmans en De Zutter. Helaas werd de koers ongeveer twintig minuten geneutraliseerd na een zware valpartij, waarbij twee renners naar de spoedafdeling moesten worden gebracht. Het incident werd blijkbaar veroorzaakt door een renner die tijdens de inspanning zijn voorwiel probeerde vast te zetten.

In de laatste dertig kilometer kwam alles opnieuw samen en vormde zich een nieuwe aanval van vier renners. Vooraan bevond zich onder andere de plaatselijk renners Arthur Vanassche, voor wie deze wedstrijd uiteraard een bijzondere betekenis had.

Tiemen Buelens, lid van het team Parike, wilde niet wachten op een sprint en viel aan bij het begin van de laatste ronde. Hij werd bijgehaald door Matteo Vanden Wijngaert, die op het laatste kasseienstrookje een versnelling plaatste en solo won met enkele meters voorsprong op het peloton. “Het was een gok, maar ik had deze kasseienstrook goed verkend en wist dat het me zou liggen. Een overwinning in een interclubwedstrijd is altijd bijzonder, maar ik ben niet echt verrast, want vorige week had ik al een mooie overwinning geboekt in de tweede etappe van de Ster van Zuid-Limburg,” reageerde de renner uit Zonhoven, die zo zijn ploegmaat Mikita Babovich opvolgt op de erelijst van de wedstrijd.